Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!

Właścicielu posprzątaj po swoim pupilu!

Właścicielu posprzątaj po swoim pupilu!

data

Wiele mówi się o sprzątaniu po swoim zwierzątku na terenach parków, trawników i lasów. Jednak nie do wszystkich docierają te apele. Straż miejska najpierw poucza właściciela, jeśli to nie przynosi skutku nakłada mandat karny. O czym przekonała się jedna z mieszkanek Legionowa.

Sytuacja, która skończyła się nałożeniem mandatu karnego na właścicielkę czworonoga miała miejsce na początku kwietnia.

Patrol Ekologiczny w trakcie przejazdu ulicą Kolejową zauważył kobietę, która spacerowała z owczarkiem niemieckim. Właścicielka psa nie posprzątała po swoim pupilu.

Interweniujący strażnik chciał pouczyć kobietę o obowiązku posprzątania po swoim psie. Kobieta na uwagi strażnika, była agresywna i w kierunku funkcjonariuszy zaczęła używać słowa powszechnie uznane za wulgarne. Strażnik nie reagując na zaczepki słowne, wylegitymował właścicielkę psa i nałożył na nią mandat karny. Kobieta nie skorzystała z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Wobec tego interwencja została zakończona na miejscu - informują strażnicy z legionowskiej Straży Miejskiej.

Straż Miejska przypomina:
Zgodnie z art. 10 ust 2 Ustawy o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach, za takie wykroczenie, strażnik miejski może nałożyć mandat karny w kwocie 100 zł.

źródło: strazmiejska.legionowo.pl

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

14°
Min:
Max: 20°
Szybkość wiatru: 15.53km/h
Wilgotność: 30%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.83hPa
Wschód słońca: 5:20
Zachód słońca: 19:50
Jutro
Min: 
Max: 21°

źródło: Yahoo Weather