Woda na kąpieliskach w powiecie legionowskim. Sprawdź czy można bezpiecznie się kąpać!

Woda na kąpieliskach w powiecie legionowskim. Sprawdź czy można bezpiecznie się kąpać!

data

Lato w pełni, w słoneczne i gorące dni plaże pełne amatorów pływania i plażowania. Jednak nie na wszystkich kąpieliskach w Polsce można zażywać wodnych kąpieli. W ostatnich dniach Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzje o zakazie kąpieli na 8 z 607 oficjalnych kąpielisk.

Plażowicze z terenu powiatu legionowskiego mogą być spokojni i bezpiecznie korzystać z kąpieli wodnych na trzech oficjalnych kąpieliskach w powiecie: Dzikiej plaży w Nieporęcie, Plaży Miejskiej w Serocku oraz na kąpielisku w Wieliszewie przy ul. 600-lecia. Po przebadaniu przez wody przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nie ma przeciwwskazań do ich zamknięcia.

 

 

 

 

Lista zamkniętych kąpielisk na dzień 23.07.2019

Nieco inaczej sytuacja wygląda na 8 kąpieliskach w Polsce, w których GIS wydał zakaz kąpieli. Oto lista zamkniętych kąpielisk: Stepnica nad Zalewem Szczecińskim w woj. zachodniopomorskim, Stawek w Gryficach w woj. zachodniopomorskim, Mikoszewo na Pomorzu Gdańskim, "Mrożyczka" w Głownie w woj. łódzkim, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące w Pszczynie w woj. śląskim, jezioro Paprocany w Tychach w woj. śląskim, kąpielisko Chechło w Trzebini w woj. małopolskim i Jeziorko Czerniakowskie w Warszawie.

 

Gdzie można bezpiecznie się kąpać? 

Osoby, które chciałyby na wakacyjnym wyjeździe wiedzieć gdzie bezpiecznie mogą skorzystać z kąpieli w akwenie wodnym powinny na bieżąco śledzić raporty przygotowane po badaniach wody na poszczególnych kąpieliskach na stronie internetowej Serwisu kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. --> MAPA KĄPIELISK - AKTUALNA LISTA KĄPIELISK

 

źródło: GIS

 

 

 

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max:
Szybkość wiatru: 12.43km/h
Wilgotność: 89%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29hPa
Wschód słońca: 7:41
Zachód słońca: 15:20
Jutro
Min: 
Max: 

źródło: Yahoo Weather