Ratujmy kasztanowce w Legionowie. Pokonajmy szrotówka kasztanowcowiaczka!

Ratujmy kasztanowce w Legionowie. Pokonajmy szrotówka kasztanowcowiaczka!

data

Właściciele nieruchomości, na których rosną kasztanowce w Legionowie mogą ochronić swoje drzewa przed szkodnikiem - szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

Urząd zaprasza mieszkańców Legionowa do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu ochrony kasztanowców „Pomóżmy Kasztanowcom”. Leczenie kasztanowców jest dla mieszkańców bezpłatne, a sfinansowane zostanie z środków gminy przeznaczonych na ochronę środowiska.

Chętni, którzy chcą uratować i leczyć swoje kasztanowce proszeni są o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo pod numerami telefonów 7664065, 7664066 lub e-mail: ochrona.srodowiska@um.legionowo.pl do dnia 10.04.2019 r.

Podczas zgłoszenia należy podać ilość drzew do leczenia, poinformować czy potrzebne są tylko feromony do uzupełnienia lejka czy też lejek, w przypadku gdy mieszkaniec jeszcze nie brał udziału w programie i nie posiada takiego lejka lub gdy lejek został uszkodzony bądź zgubiony.

- Po odbiór feromonów i lejków zapraszamy od dnia 15.04.2019 r. do siedziby urzędu miasta przy ul. Piłsudskiego 41 do Referatu Ochrony Środowiska pok. 3.14 lub 3.15 na II piętrze. - informuje Urząd

źródło: UM Legionowo

foto: Pixabay

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max:
Szybkość wiatru: 11.18km/h
Wilgotność: 84%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.59hPa
Wschód słońca: 6:45
Zachód słońca: 16:55
Jutro
Min: 
Max: 

źródło: Yahoo Weather