Nielegalna fabryka papierosów pod Legionowem zlikwidowana, zatrzymano osiem osób.

Nielegalna fabryka papierosów pod Legionowem zlikwidowana, zatrzymano osiem osób.

data

Funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w powiecie legionowskim prawie 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz zlikwidowali linię do ich produkcji. Ośmiu zatrzymanych mężczyzn narodowości ukraińskiej zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skarb Państwa poniósł szkody w wysokości około 440tyś zł.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu legionowskiego funkcjonuje fabryka, w której nielegalnie są produkowane papierosy. Funkcjonariusze przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterorrystycznego Policji w Warszawie wkroczyli do domu znajdującego się na terenie wytypowanej wcześniej posesji, zatrzymując na „gorącym uczynku” osiem osób oraz likwidując przestępczy proceder.

Na miejscu policjanci odkryli linię produkcyjną papierosów. Zabezpieczono 3 maszyny służące do paczkowania i foliowania, prawie 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz ponad 50 tys. pustych opakowań jednostkowych i zbiorczych.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w miejscu tym produkowano papierosy poprzez konfekcjonowanie ich w opakowania jednostkowe i zbiorcze. Towar oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek trafiał na rynek. Wszystko wskazuje na to, że z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu. Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa wynosi prawie 440 tys. złotych. - informuje Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymane osoby to obywatele Ukrainy. Dzięki współpracy Prokuratury Rejonowej w Legionowej i stołecznych policjantów zebrano materiał, który pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Są podejrzani o m.in. o wytwarzanie i handel podrobionymi papierosami, nielegalne używanie znaków towarowych, a także przestępstwa skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji. Wszyscy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze planują kolejne zatrzymania.

mb

źródło: KSPNajnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 25°
Szybkość wiatru: 6.84km/h
Wilgotność: 96%
Widoczność: 5.84km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather