16-latek najpierw ukradł samochód, a następnie....

16-latek najpierw ukradł samochód, a następnie....

data

Niezbyt długo cieszył się ucieczką i zdobyczą 16-letni mieszkaniec Legionowa, który ukradł samochód konkubentowi matki. Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii najpierw namierzyli skradziony samochód na następnie sprawcę kradzieży. Decyzją sądu rodzinnego 16-latek trafił już do schroniska dla nieletnich.

- Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego kradzieży samochodu w Legionowie, do którego doszło 1 lipca br. Sprawcą kradzieży najpierw kluczyków, a później auta, miał być syn konkubiny właściciela pojazdu. - relacjonuje podkom. Justyna Stopińska oficer prasowy legionowskiej komendy.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii od razu zajęli się sprawą i następnego dnia, w okolicy jednej ze stacji benzynowych odnaleźli skradziony pojazd. Kilka godzin później namierzyli również i zatrzymali 16-latka, który trafił do policyjnej izby dziecka.

- Następnego dnia 16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego kradzieży samochodu. Sąd Rodzinny w Legionowie wydał postanowienie o umieszczeniu chłopca w schronisku dla nieletnich. - kontynuuje podkom. Stopińska.

 

źródło i foto: KPP Legionowo

 

Najnowsze artykuły w dziale