Legionowianie chętnie korzystają z biletu metropolitalnego

Legionowianie chętnie korzystają z biletu metropolitalnego

data

Ponad 15 tysięcy Biletów Metropolitalnych za 3,8 mln zł zakodowali już mieszkańcy podwarszawskich gmin na swoich kartach, z czego w samym Legionowie kupiono - 1854 sztuki - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Bilety Metropolitalne ZTM koduje już od 14 sierpnia. W tej przedsprzedaży, do 31 sierpnia, w Punktach Obsługi Pasażerów sprzedano 2475 biletów. Od 1 września czyli od pierwszego dnia, w którym mieszkańcy metropolii warszawskiej mogli korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego, sprzedaż ruszyła w szybkim tempie.

We wszystkich POP-ach przez cały dzień było wielu klientów. W niektórych wydłużane były godziny pracy, aż do chwili obsłużenia ostatniego zainteresowanego pasażera. Punkty kodowania otworzyły też cztery gminy. Do 17 września, zakodowano w sumie 15 707 biletów. Najwięcej osób kupujących Bilety Metropolitalne obsłużył POP przy stacji metra Dworzec Wileński – 1580 sprzedanych biletów, przy stacji Centrum  - 1075 i Dworzec Gdański - 879 sztuk. Natomiast najwięcej biletów poza Warszawą kupiono w Legionowie – 1854 sztuki.

Największym zainteresowaniem cieszą się bilety w cenie z trzeciego progu dofinansowania: 30-dniowe normalne na dwie strefy biletowe (za 120 zł) oraz 90-dniowe ulgowe także na obydwie strefy biletowe (165 zł).

Przypomnijmy. 24 maja Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę o rozszerzeniu oferty dla podwarszawskich samorządów. Każda gmina ma do wyboru trzy poziomy dofinansowania zakupu biletów mieszkańcom i odpowiadające im trzy rodzaje biletów. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych zapłaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

Porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego podpisały: Kobyłka, Lesznowola, Kampinos, Piaseczno, Wiązowna, Stare Babice, Józefów, Wołomin, Góra Kalwaria, Otwock, Sulejówek, Ożarów Mazowiecki, Legionowo, Leszno, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Raszyn.

Oprócz tych samorządów, Konstancin-Jeziorna, Nadarzyn i Wieliszew korzystają z oferty Warszawa+ na starych zasadach (nie podpisały nowych porozumień).

 

Przypominamy:  

Kartę doładować można w Legionowie w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM w Centrum Komunikacyjnym przy ul. Kościuszki 8a w godzinach:

poniedziałek-wtorek 11:00-19:00 oraz środa, czwartek, piątek 07:00-15:00.

 

Aby doładować Kartę Legionowianina należy skorzystać z Punktu Obsługi Pasażerów POP w Warszawie lub Legionowie. Uwaga! Biletomaty ZTM nie są przystosowane do obsługi w nowym programie.

źródło: ZTMNajnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 26°
Szybkość wiatru: 6.84km/h
Wilgotność: 96%
Widoczność: 5.84km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather