Legionowo. Samorządowcy przecięli wstęgę i otworzyli skrzyżowanie na Suwalnej

Legionowo. Samorządowcy przecięli wstęgę i otworzyli skrzyżowanie na Suwalnej

data

14 grudnia br. nastąpiło oficjalne otwarcie ulicy Suwalnej skrzyżowanie z Olszankową w Legionowie. Przedstawiciele władz Powiatu Legionowskiego i samorządowcy przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli skrzyżowanie.

Inwestycja trwała od połowy września. W ramach przebudowy powstały lewoskręty z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, zamontowano sygnalizację świetlną. Na nowo położono chodnik, ścieżkę rowerową, wyremontowano zatokę autobusową. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostały oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej. Wykonawca przebudowy zakończył prace drogowe wcześniej niż zakładano, udostępniając obie jezdnie kierowcom. Ustały utrudnienia spowodowane przez wprowadzony na czas prac ruch wahadłowy. W terminie wykonano prace porządkowe i przeprowadzono testy sygnalizacji świetlnej. Autobusy linii 731 oraz L10, kursujące w obrębie przebudowy według zmienionych rozkładów, powróciły na swoje trasy.

 

Liczba samochodów przejeżdżających ul. Suwalną corocznie zwiększa się. Więcej też jest mieszkańców osiedli, zlokalizowanych w rejonie przebudowy, którzy przechodzą przez jezdnię w drodze do szkoły, pracy czy sklepów. Inwestycja poprawi komfort i bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych, jaki i pieszych użytkowników drogi.

 

Wartość zadania to 2 251 500,00 zł, z czego 1 000 000,00 zł pokryją środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

źródło: powiat legionowski

Najnowsze artykuły w dziale