Rewitalizacja skóry – co to?
Rewitalizacja w tłumaczeniu oznacza przywrócenie do życia, ożywienie – i właśnie taki jest cel przeprowadzenia zabiegu. Rewitalizacji najczęściej poddajemy twarz, szyje, dekolt i dłonie. Podczas zabiegu do skóry dostarczane są witaminy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe i inne substancje.
Na rewitalizację skóry decydują się zazwyczaj osoby, których skóra utraciła jędrność i blask, osoby przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach lub palące papierosy. Rewitalizacja skóry wskazana jest również dla osób narażonych na stres i przepracowanych. Wiele kobiet decyduje się też na taki zabieg po porodzie, jak również po okresie zimowym i letnim.
Efekty:
- nawilżenie i ujędrnienie skóry
- poprawa kolorytu skóry
- likwidacja drobnych zmarszczek
- pełna blasku, zdrowa, odpowiednio nawilżona i piękna skóra.
Metody rewitalizacji skóry:
Wyróżniamy różne metody rewitalizacji, wybór tej odpowiedniej zależy od konkretnego przypadku i potrzeb skóry. Najczęściej przeprowadzane zabiegi to:
- Mikrodermabrazja – mikrodermabrazja to zabieg polegający na ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Zabieg dotlenia skórę i pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu. W szczególności wskazany jest w przypadku osób, które walczą z trądzikiem i przebarwieniami lub chcących wygładzić zmarszczki. Zabieg wskazany jest również w przypadku osób, które walczą z rozstępami i cellulitem. Wyróżniamy kilka rodzajów mikrodermabrazji, między innymi mikrodermabrazję diamentową czy mikrodermabrazję tlenową.
- Peeling kawitacyjny – zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia, które wytwarza fale ultradźwiękowe. Fale kierowane są na odpowiednio nawilżoną skórę, co wywołuje efekt kawitacji. Zabieg umożliwia dokładne oczyszczenie skóry – dzięki niemu można pozbyć się zanieczyszczeń oraz martwych komórek, zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.
- Peeling chemiczny – podczas takiego zabiegu na skórę nakładane są specjalnie przygotowane substancje. Wyróżniamy kilka rodzajów takich kwasów – różnią się one w zależności od stężenia kwasu oraz głębokości złuszczania. Podczas zabiegu złuszczany jest naskórek, dzięki peelingowi skóra jest rozjaśniona, a przebarwienia usunięte. Podpowiadamy, że na peeling chemiczny najlepiej zdecydować się zimą.
- Osocze bogatopłytkowe – jest to zabieg, do przeprowadzenia którego wykorzystywana jest krew danej osoby. Osocze zawiera wiele ważnych substancji, wspomagających procesy regeneracji. Krew pobiera się przed zabiegiem, kolejnym krokiem jest odwirowanie krwi w specjalnej wirówce. Tak przygotowany preparat podaje się z wykorzystaniem mezoterapii. Efektem zabiegu jest wyraźna poprawa kondycji skóry.
- Zabiegi łączone – bardzo częstym rozwiązaniem są terapie łączone, na przykład połączenie mezoterapii i peelingu.
Na koniec
Oczywiście zabieg zawsze musi być indywidualnie dobrany i dostosowany do potrzeb skóry danej osoby. Podpowiadamy też, że warto od czasu do czasu pozwolić sobie na taką przyjemność. Skóra dzięki temu będzie oczyszczona, odżywiona, nawilżona. Wszystko to znacznie poprawi nasz wygląd, a co za tym idzie, samopoczucie.
Źródło: Rewitalizacja skóry http://medest-silesia.pl/rewitalizacja-skory/