Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Legionowie od 1.11.2022r.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Legionowie od 1.11.2022r.

data

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Legionowie od 1 listopada będzie udzielana w Szpitalu WIM przy ulicy Zegrzyńskiej 8.

Od 1 listopada 2022 r. od godz. 8:00 pomoc nocną i świąteczną w Legionowie będzie można uzyskać w Szpitalu WIM przy ulicy Zegrzyńskiej. 

 

Kiedy i w jakich godzinach można skorzystać z NiŚPL?

pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne

 
 
Kiedy udać się do lekarza w ramach NiŚPL?

- w razie nagłego zachorowania

- w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy
 
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia
 
- W przypadkach zagrożenia życia lekarz Poradni NiŚOZ może skierować pacjenta do Izby Przyjęć lub wezwać karetkę pogotowia (jeżeli zachorowanie wykracza poza zakres możliwości zaopatrzenia w Szpitalu w Legionowie, jak np. podejrzenie udaru mózgu, urazy ortopedyczne, zachorowania dzieci).

 

Jakie porady udzielane są w ramach Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej?

Porady:
- w warunkach ambulatoryjnych
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych, na podstawie decyzji lekarza)
- telefonicznie

Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie (np., zastrzyki) w ramach porady udzielonej przez lekarza POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym, lub w medycznie uzasadnionych przypadkach w domu pacjenta.

 

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Legionowie
Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
ul. Zegrzyńska 8, 05-119 Legionowo

W godzinach funkcjonowania NiŚOZ wejście na teren szpitala możliwe jest bramą od strony ulicy Strużańskiej. Gabinety poradni zlokalizowane są w budynku szpitala na 1 piętrze (wejście główne do szpitala).

 

źródło: https://wim.mil.pl/

foto: pixabay.com

Polecane Video

Najnowsze artykuły w dziale