Masaż relaksacyjny i masaż dla par - co wybrać?

Masaż relaksacyjny i masaż dla par - co wybrać?

data

Wybierasz się na masaż, ale nie wiesz co wybrać? Sprawdź najważniejsze informacje o masażu relaksacyjnym!

Masaż relaksacyjny zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jego szeroka dostępność głównie w gabinetach fizjoterapeutów, salonach kosmetycznych i SPA sprawia, że możemy skorzystać z wielu rodzajów masażu relaksacyjnego jakie są w ofercie. Warto pamiętać, że taki masaż to nie tylko działanie jakie obejmuje strefę fizyczną naszego organizmu, ale także tą psychosomatyczną. 

Masaż relaksacyjny

Masaże relaksacyjne w ostatnim czasie zyskały bardzo na popularności.  Szukając ogłoszeń miejsc, w których możemy umówić się na sesję masażu możemy natrafić na wiele ofert bardzo podobnych lub różniących się detalami od siebie. W całej ofercie wyróżniamy wiele różnych rodzajów masażu, które najczęściej wywodzą się z różnych kultur, są wykonywane w innych technikach i obejmują inne części ciała. Pamiętajmy jednak, że każdy z tych zabiegów ma punkty wspólne, ponieważ wpływają na pacjenta bezpośrednio (ciało) i pośrednio (psychika).

Cele masażu relaksacyjnego

Celem masażu relaksacyjnego jest jak mówi nam nazwa uspokojenie organizmu i psychiki, tak aby stały się one zrelaksowane i rozluźnione. Taka forma terapii to idealny wybór w dzisiejszych czasach ponieważ, pozwala nam na zrelaksowanie się, zredukować napięcie w ciele oraz zmniejszyć poziom stresu. Z masażu często korzystają osoby, które są w stanie zmęczenia fizycznego po długim wysiłku fizycznym oraz zmęczenia umysłowego, które może być wywołane stresem w pracy lub innym traumatycznym wydarzeniem. Masaż jest bardzo delikatnym zabiegiem i pozwala na wyciszenie się oraz oderwanie od codziennych problemów i relaks. 

Efekty masażu relaksacyjnego

Efekty rozluźnienia oraz relaksu to nie jedyne skutki dobrego masażu. Ponieważ wpływa on na cały organizm pozwala on między innymi:

  • Poprawić metabolizm – poprzez przyspieszenie procesu spalania dodatkowej tkanki tłuszczowej
  • Poprawić ukrwienie ciała – dzięki zapobieganiu powstawania zakrzepów
  • Zniwelować dolegliwości związane z bólem – zaleca się osobom po wypadkach, kiedy masaż działa wspomagająco do rehabilitacji
  • Stymulować układ limfatyczny – Wzmacnia naszą odporność oraz pozwala na szybsze usunięcie toksyn jakie znajdują się w naszym organizmie

Masaż dla par

Jak sama nazwa wskazuje, jest to masaż przeprowadzany na dwóch osobach leżących na osobnych łóżkach w jednym pomieszczeniu. Wbrew temu co można pomyśleć masaż dla par nie jest w ofercie skierowany tylko dla partnerów życiowych. Na taki zabieg można udać się w parze z przyjaciółką, z rodziną w postaci mamy lub córki.  Do każdej z osób zostaje przydzielony masażysta, który będzie ją masował. Podobnie jak w innych rodzajach masaży, sesja może obejmować oświetlenie ze świec, aromaterapię lub spokojną muzykę. 

Jak się przygotować do masażu?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jeśli zamierzamy udać się na masaż to jego zaplanowanie. Umieśćmy go w naszym kalendarzu tak, abyśmy mogli iść na niego nie martwiąc się, że się spóźnimy oraz aby po skończonym zabiegu nie być nigdzie umówionym, ponieważ wtedy zamiast się zrelaksować będziemy martwić się czy zdążymy na nadchodzące spotkanie. Nie należy jeść już nic na ponad godzinę przed masażem. Warto także być wcześniej przed rozpoczęciem masażu. Sugeruje się, że przybycie około 20 minut wcześniej, pozwala to na spokojne załatwienie spraw związanych z masażem oraz przygotowanie się do niego.


Masaż relaksacyjny jest bezpieczny i występuje bardzo mało przeciwwskazań do korzystania z niego. Odpowiednio przeprowadzony pozwala na oczyszczenie ciała i umysłu oraz przywrócenie wewnętrznej harmonii.

Źródło: Salon masażu https://salon-oasis.pl/masaz/

foto: pixabay/zdjęcia ilustracyjneNajnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

18°
Min: 16°
Max: 24°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 95%
Widoczność: 6.9km
Ciśnienie: 29.38hPa
Wschód słońca: 4:18
Zachód słońca: 21:02
Jutro
Min: 16°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather