Catering dietetyczny- czy to dobre rozwiązanie przy nietolerancji glutenu i laktozy?

Catering dietetyczny- czy to dobre rozwiązanie przy nietolerancji glutenu i laktozy?

data

O tym, że nie toleruję glutenu i nabiału dowiedziałem się całkowicie przypadkiem. Będąc na wyjeździe integracyjnym organizowanym w nowej firmy, podczas wieczornego bankietu przysłuchałem się rozmowie koleżanki z biura, która opowiadała o swoich objawach po zjedzeniu produktów z glutenem i laktozą. W trakcie tej rozmowy, zrozumiałem, że również moje objawy. Wiedziałem już od jakiegoś czasu, że po zjedzeniu niektórych produktów czuje się niedobrze, mój brzuch jest bolesny a na twarzy pojawiają się zaczerwienienia i wypryski ale winiłem za to jedzenie w stresie i pośpiechu. Jeszcze na wyjeździe umówiłem się do lekarza i po powrocie zrobiłem wymagane badania kontrolne. Wynik był oczywisty- dołączyłem do grupy osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Łatwiejsza droga po zdrowie: catering dietetyczny gluten free!

Kiedy lekarz uświadomił mnie, ile w moim życiu pojawi się wyrzeczeń- zacząłem metodą prób i błędów eliminować ze swojego jadłospisu produkty i potrawy zawierające gluten i laktozę. Nie było to łatwe, bo okazało się, że większość dostępnych na rynku produktów zawiera nawet śladowe ilości glutenu. Mogłem wybrać również gotowe dania przeznaczone dla osób z nietolerancją pokarmowa, ale nie będę oszukiwał, moje kubeczki smakowe są bardziej wyrafinowane i lubię po prostu dobrze zjeść. Znajomi proponowali skorzystanie z cateringu dietetycznego ale chciałem ogarnąć to sam. Szukanie, próbowanie, gotowanie potraw pochłaniało mi tyle czasu, że brakowało mi go już nawet na zwykle wyjście na jogging. Zamiast ulgi, że będę zdrowszy, bo wiem, co mi jest, czułem rozgoryczenie, że mimo starania nadal odczuwam dyskomfort po zjedzonych posiłkach. Przeglądając kolejne przepisy i artykuły o diecie bez glutenu, natknąłem się na ofertę cateringu dietetycznego z dostawą do domu. Pomyślałem, że spróbuje.

 

Dieta pudełkowa gluten free&diary – rozwiązanie idealne!

 

Szybko znalazłem odpowiedni catering dietetyczny z dostawą i wybrałem dietę pudełkową z wykluczeniem glutenu i laktozy. Bezglutenowa i beznabiałowa dieta pudełkowa z dostawą okazała się idealnym rozwiązaniem dla mnie. Codziennie rano otrzymuje catering dietetyczny Legionowo pod same drzwi- zapakowany hermetycznie, dzięki czemu łatwo przewożę go do pracy swoim rowerem i mam pewność, że nic się nie rozleje. Moja dieta pudełkowa opiera się na pięciu, dobrze zbilansowanych posiłkach, w których otrzymuję śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. W moim cateringu dietetycznym otrzymuje posiłki bogate w ryby, chude mięso oraz bezglutenowe produkty zbożowe. Po miesiącu stosowania jedzenia pudełkowego zauważyłem, że mój organizm reaguje lepiej, jestem mniej zmęczony i senny a dolegliwości niemal całkowicie ustąpiły. Catering dietetyczny jest na pewno świetnym wyborem w przypadku nietolerancji pokarmowej, bo układany jest on przez specjalistę dietetyka, który zna się na rzeczy. Dodatkowym atutem mojej diety pudełkowej jest brak w niej cukru białego ani brązowego- to akurat duża korzyść dla mojego zdrowia i sylwetki.

 

 

 

Polecane Video

Najnowsze artykuły w dziale