Bronzery - najprostszy sposób na modelowanie twarzy

Bronzery - najprostszy sposób na modelowanie twarzy

data

Bronzery do twarzy to kosmetyki, które w prosty sposób pozwolą nam na uzyskanie wymarzonego kształtu. Z metody tej korzystają gwiazdy na całym świecie. Jest ona jednak na szczęście na tyle prosta, że ten sam efekt możemy uzyskać bez pomocy sztabu makijażystek.

Bronzery do twarzy, mimo wielu zalet, wciąż budzą spore obawy. Często rezygnujemy z ich stosowania bojąc się, że efekt naszego makijażu będzie zbyt przerysowany, a co za tym idzie wręcz karykaturalny. Jeśli jednak raz przekonamy się do tego kosmetyku, już nigdy nie będziemy mogły się bez niego obyć. Bronzery nie tylko modelują naszą twarz, ale także nadają jej inny, nieco bardziej opalony odcień. Skóra w naszym klimacie rzadko kiedy może narzekać na nadmiar Słońca, więc często musimy ratować się tego typu pomocami. Bronzery do twarzy są też idealnym rozwiązaniem dla pań, którym marzy się wyszczuplenie rysów lub ukrycie drugiego podbródka. Aby skutecznie go używać, wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach.

Wybieraj mądrze

W kwestii wyboru bronzera liczy się przede wszystkim odpowiednie dopasowanie odcienia. Może on być maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naszej naturalnej karnacji. Jeśli wybierzemy zbyt ciemny kosmetyk, nasza twarz niewiele już będzie miała wspólnego z naturalnością. Ważna jest również konsystencja bronzera. W zależności od rodzaju naszej skóry możemy zdecydować się na bronzer prasowany, w kremie lub w płynie. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest bronzer prasowany, ale nie będzie on spełniał swojej funkcji na skórze suche, dla której najlepszym wyborem będzie ten w płynie.

Kup dobry pędzel

Bronzery do twarzy najlepiej aplikować za pomocą pędzla, a właściwie to kilku pędzli. Na początek jednak wystarczy zaopatrzenie się w jeden uniwersalny - najlepiej taki z miękkim włosiem i zaokrągloną końcówką, który można też wykorzystać do nakładania pudru czy różu. Przy odpowiedniej pielęgnacji pędzel powinien posłużyć nam nawet przez kilka lat.

Skup się na odpowiednich partiach twarzy

Zasady nakładania bronzera są naprawdę bardzo proste. Zaczynamy od czoła tuż przy linii włosów, później koncentrujemy się na skroniach. Przechodząc do policzków zaznaczamy miejsca pod kośćmi policzkowymi, a jeśli zależy nam na wyszczupleniu nos nakładamy kosmetyk na jego czubek. Warto stosować bronzer wraz z rozświetlaczem, aby uzyskać najlepszy efekt modelowania.

Zakup dopasowanego do naszej twarzy bronzera nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego i wybrać kosmetyk idealnie pasujący do naszych potrzeb https://www.toprose.pl/bronzery-do-twarzy.

Artykuł partneraNajnowsze artykuły w dziale