Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich od 21 października 2018r.

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich od 21 października 2018r.

data

21 października br. w niedzielę w związku z otwarciem trasy od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej ulega korekcie rozkład jazdy i będzie obowiązywał do 8 grudnia 2018 r. Od 21.10 w pociągach KM i SKM przestaje obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na tym odcinku.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Do dnia 7 listopada będę trwały utrudnienia w stacji Pruszków związane z wyłączeniem z ruchu toru nr 4. Część pociągów kursowała będzie po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków pośrednich od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego. Na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu związane z wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym. Pociąg nr 19996/7 relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice w dniach 14 listopad i 8 grudnia na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostanie zastąpiony zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary – Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dniach 21-28 października ruch pociągów będzie prowadzony operatywnie z uwagi na nieotwarcie obu torów na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie. W tej sprawie będzie wydany specjalny komunikat.

Od 29 października rozkład przewiduje utrudnienia na odcinku Łochów – Małkinia. Część pociągów wzorem obecnej organizacji kursowała będzie w relacji skróconej. Na odcinku Łochów – Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

  1. 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  2. 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  3. 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  4. 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

honorowane będą ważne bilety KM.

Dodatkowo informujemy, że ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Pilawa – Garwolin (ruch jednotorowy) oraz Garwolin – Dęblin – wstrzymanie przewozów, gdzie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy – Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez linię CMK.

Dodatkowo do 22 października (rano) wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

Od 21 października pociągi wracają na wyremontowany odcinek Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Na wniosek pasażerów ostatni pociąg w dobie z Warszawy będzie kursował w relacji wydłużonej do Mławy.

Linia nr R81 Dęblin – Radom

Wciąż trwają utrudnienia na odcinku Bąkowiec – Dęblin (kursuje zastępcza komunikacja autobusowa) z uwagi na przebudowę stacji Dęblin.

Szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić TUTAJ

 

Koniec wzajemnego honorowania biletów

Dodatkowo w związku z przywróceniem ruchu pociągów na linii nr 20 Warszawa Zachodnia peron 8 – Warszawa Gdańska od 21 października 2018 r. w pociągach KM oraz środkach komunikacji miejskiej przestaje obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i Zarządu Transportu Miejskiego na tym odcinku.

Oznacza to, że przywrócone zostaje honorowanie biletów ZTM zgodnie z zasadami korzystania z przejazdów pociągami KM w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD.

źródło: Koleje Mazowieckie

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 26°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 100%
Widoczność: 2.8km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather