Zmiana na stanowisku starosty legionowskiego

Zmiana na stanowisku starosty legionowskiego

data

Robert Wróbel dotychczasowy starosta powiatu legionowskiego złożył wczoraj (27.04) rezygnację z funkcji. Nowym szefem Powiatu został Sylwester Sokolnicki który od początku bieżącej kadencji był członkiem zarządu powiatu, a który wcześniej przez blisko 30 lat piastował stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Serock.

- W życiu każdego z nas przychodzi taki czas, kiedy stajemy przed nowymi wyzwaniami, musimy podjąć ryzyko, z jakim wiąże się każda zmiana. Sam nieustannie zachęcałem załogę starostwa do podejmowania nowych wyzwań, mierzenia się z nowymi rozwiązaniami. Naszedł moment, w którym życie postawiło przede mną nowe wyzwanie zawodowe, więc teraz ja muszę znaleźć odwagę do tego samego. Nie rozstaję się z samorządem, a jedynie zmieni się funkcja, jaką będę pełnił. Pozostanę członkiem Rady Powiatu i dalej, jako radny, będę angażował się w sprawy lokalnej społeczności i zmienianie powiatu legionowskiego. Zobowiązałem się do tego przed moimi sąsiadami, dostałem od nich głosy poparcia w wyborach na radnego i danego słowa dotrzymam – mówi Robert Wróbel.

 

Robert Wróbel został starostą legionowskim w 2015. Wcześniej od końca 2010 roku pracował w zarządzie powiatu na stanowisku wicestarosty.

Duże zmiany i udogodnienia w Starostwie Powiatowym za rządów Roberta Wróbla

Wróbel stworzył nową jakość obsługi administracyjnej uruchamiając Biuro Obsługi Mieszkańców, zarówno w zakresie przebudowania przestrzeni w urzędzie, jak i organizacji pracy. Uruchomił starostwo w soboty oraz wprowadził obsługę poza jego siedzibą dla osób mających problemy z poruszaniem się, nazwaną Mobilny Urzędnik. Aktywnie uczestniczył też w staraniach o rewitalizację linii kolejowej do Zegrza, kontynuację przebudowy drogi krajowej 61 oraz budowę szpitala dla mieszkańców powiatu. Z pozytywnym skutkiem. W tym czasie powiat przebudował też większość zarządzanych przez siebie dróg, w znaczącej części finansując te inwestycje z pozyskanych z UE i programów rządowych środków zewnętrznych. Robert Wróbel zainicjował również i konsekwentnie prowadził szereg inwestycji kubaturowych: rozbudowę Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych i utworzenie tam Centrum Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, modernizację obiektów szkolnych, które zyskały nowe pracownie, boiska i udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów, termomodernizacje budynków powiatowych instytucji, kolejne etapy modernizacji budynku NZOZ Legionowo zwanego „przychodnią na górce”.  Po blisko dekadzie pracy na rzecz mieszkańców jego ścieżka zawodowa wiedzie go w inną, niż samorządowa, stronę.

Nowy starosta legionowski

W związku z ustąpieniem Roberta Wróbla ze stanowiska starosty rada powiatu wybrała kolejnego szefa Powiatu Legionowskiego, został nim Sylwester Sokolnicki, samorządowiec z krwi i kości, który ma za sobą kilka dekad doświadczenia w pracy na rzecz mieszkańców. Sokolnicki to człowiek, który budował polski samorząd, przez blisko 30 lat był burmistrzem Serocka i może być dumny z tego, co po sobie zostawił. Podczas tych dekad pokazał się jako dobry gospodarz i sprawny menedżer, z determinacją dążący do osiągnięcia założonych celów. Najlepszymi recenzentami jego działalności są sami mieszkańcy, którzy wielokrotnie wyrazili to w wyborach samorządowych, wskazując Sokolnickiego na swojego włodarza w kolejnych kadencjach.

- Odchodząc z zarządu wiem, że powiat zostaje w dobrych rękach. Sylwester Sokolnicki to człowiek z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności, który przez ostatnie trzy dekady działaniem udowodnił, że dobro mieszkańców jest dla niego sprawą nadrzędną. – komentuje wybór Robert Wróbel. – Cieszę się, że przez ostatnie półtora roku dane mi było z nim współpracować w zarządzie. To było naprawdę dobre doświadczenie. – dodaje były starosta.

 

- Funkcja starosty wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie radni, powierzając mi tę misję. Mogę zapewnić, że wykorzystam swoje doświadczenie, zarówno to zdobyte w zarządzaniu gminą Serock, jak i to, o które wzbogaciłem się już w samorządzie powiatowym, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Z przykrością żegnam jako członka zarządu Roberta Wróbla i cieszę się, że miałem szansę z nim współpracować. Obaj wyznajemy te same wartości co do jakości i skuteczności działania, jak i kierunków rozwoju powiatu. Szanuję jednak jego decyzję i wiem, że nadal będziemy mieć w nim wsparcie – mówi Sylwester Sokolnicki. 

Uzupełnienia wymagał też uszczuplony skład zarządu. Na wniosek starosty Sokolnickiego rada powiatu dokooptowała do niego Przemysława Cichockiego, który dotychczas zasiadał w jej prezydium, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego. Po głosowaniach nowy skład zarządu powiatu to: Sylwester Sokolnicki (starosta), Konrad Michalski (wicestarosta), Grzegorz Kubalski, Artur Stankiewicz i Przemysław Cichocki (członkowie zarządu). Robert Wróbel został natomiast wybrany na wiceprzewodniczącego rady, gdzie zastąpi Przemysława Cichockiego.

źródło i foto: Powiat Legionowski

 

Polecane Video

Najnowsze artykuły w dziale