Pożegnanie śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Pożegnanie śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

data

Symboliczne pożegnanie prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza odbędzie się w Legionowie i Serocku

W Legionowie i Serocku, jutro - tj. w sobotę o godz. 12:00 każdy mieszkaniec będzie mógł symbolicznie oddać hołd i zapalić znicz przed Urzędem Miasta Legionowo. Przed budynkiem zostanie wystawione zdjęcie śp. Pawła Adamowicza - pisze Urząd Miasta Legionowo. W Serocku znicz można zapalić pod tablicą pamięci przy Urzędzie Miasta i Gminy Serock w trakcie trwania pogrzebu.

Pożegnania zostały zorganizowane w związku z Apelem Prezydentów Miast, który można zobaczyć poniżej.

Apel Prezydentów Miast

Żegnamy Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska, wspaniałego człowieka, wielkiego samorządowca, naszego Przyjaciela z Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich.

Apelujemy do włodarzy wszystkich samorządów, aby w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych umożliwili swoim mieszkańcom zebranie się na centralnych placach swoich miast i zapalenie zniczy. W obecnej sytuacji jedynie nasze myśli i wsparcie duchowe są w stanie wesprzeć Rodzinę i mieszkańców Gdańska. Niech ten okres żałoby będzie czasem zadumy, spokoju i zastanowienia.

Jacek Karnowski Rafał Trzaskowski Zygmunt Frankiewicz
Prezydent Miasta Sopotu Prezydent m.st. Warszawy Prezydent Gliwic


Przypomnijmy, że w Gminach Powiatu Legionowskiego - Wieliszew i Jabłonna, została ogłoszona żałoba w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Żałoba Narodowa po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza


Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która rozpocznie się w piątek (18.01.) o godzinie 17:00 i potrwa do godziny 19.00 w sobotę.

 

źródło: UM Legionowo, UG Serock, ZMP

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 25°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 100%
Widoczność: 2.8km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather