Nowa ścieżka rowerowa w Białobrzegach

Nowa ścieżka rowerowa w Białobrzegach

data

Klika dni temu Starosta Legionowski podpisał umowę z wykonawcą na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wczasowej w Białobrzegach na odcinku od ul. Kąpielowej do ul. Spacerowej.

Prace budowlane mają rozpocząć się 22 października br. i potrwają przez 8 tygodni. W drugiej połowie grudnia br. cykliści będą mogli (jeśli pogoda na to pozwoli) skorzystać z nowej drogi rowerowej.

Wprowadzenie wykonawcy na budowę poprzedzą prace geodezyjne. Projektowany odcinek ma ponad 2 km długości. Rozbudowa polegać będzie na budowie ścieżki rowerowej o szerokości 2 m wykonanej z betonu asfaltowego, chodnika o tej samej szerokości z betonowej kostki koloru czerwonego oraz ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, którego nawierzchnię zaprojektowano z betonu asfaltowego. Zarówno ścieżka, jak i chodnik obramowane zostaną obrzeżem betonowym i oddalone od jezdni o co najmniej metr poboczem utwardzonym na odcinku miejskim oraz gruntowym poza terenem zabudowanym. Podczas prowadzonych prac przebudowywane/budowane będą zjazdy indywidualne do posesji z kostki brukowej lub publiczne o nawierzchni bitumicznej. Całość inwestycji uzupełniona zostanie oznakowaniem pionowym i poziomym. Wykonawca daje 60 miesięcy gwarancji na zrealizowane przez siebie prace - czytamy na stronie Powiatu Legionowskiego.

Koszt inwestycji, to ponad 1.6 mln zł. Powstała ścieżka rowerowa połączy się ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Spacerowej, której budowę planuje gmina Nieporęt. Inwestycja zostanie w całości sfinansowana przez Powiat Legionowski.

źródło: Powiat Legionowski

 

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 25°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 100%
Widoczność: 2.8km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather