Legionowski Ekopatrol podsumował rok działalności

Legionowski Ekopatrol podsumował rok działalności

data

Legionowski Ekopatrol to jednostka powołana do życia (w styczniu br.) w celu kontroli nieruchomości na terenie Legionowa pod kątem przestrzegania przepisów ochrony środowiska zarówno doraźnie na zgłoszenie mieszkańców oraz planowo wszystkich budynków według kolejnych ulic miasta.

W czasach ogromnego zanieczyszczenia powietrza i ogólnie rzecz biorąc degradacji środowiska naturalnego przez człowieka, legionowski ekopartol ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta, aby przypominać i napominać o skutkach jakie niesie za sobą palenie złym materiałem w piecach i wszechobecnym smogu, który nas zabija.

Legionowski Ekopatrol w mijającym roku 2018, przeprowadził ponad 900 kontroli, nałożył 10 mandatów i wydał 15 pouczeń.

Ekopatrol dba o przestrzeganie przepisów ochrony środowiska, sprawdza m.in. zgodność z przepisami takie elementy jak: czym palimy w piecach, jak składujemy odpady na posesji, zagospodarowanie wód deszczowych, szamba, rachunki za opróżnianie zbiorników bezodpływowych, warunki w jakich są trzymane zwierzęta.

Ogólnie w całym 2018 roku przeprowadzono 908 kontroli Ekopatrolu z czego: odwiedzono 547 budynków, nałożono 10 mandatów, 15 pouczeń ustnych strażnika miejskiego i sporządzono 2 wnioski do sądu. Dane te obejmują jedynie kontrole Ekopatrolu, który dokonuje ich przy obecności Strażnika Miejskiego.

źródło: legionowo.pl/ekopatrol

foto:pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 26°
Szybkość wiatru: 6.84km/h
Wilgotność: 96%
Widoczność: 5.84km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather