Komary atakują powiat legionowski. Jakie są sposoby na komary?

Komary atakują powiat legionowski. Jakie są sposoby na komary?

data

Mieszkańcy powiatu legionowskiego wysyłają do nas informacje o plagach komarów, które atakują i utrudniają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Komary są dosłownie wszędzie i atakują nie tylko wieczorem, ale nawet przez cały dzień - pisze jeden z naszych czytelników. Radzimy co zrobić, aby pozbyć się nieproszonych gości

Plagi komarów są efektem dużej wilgotności powietrza i wysokich temperatur. Dlatego też mokry maj i gorący czerwiec wpłynął na masowy wylęg tych owadów, które skutecznie uprzykrzają nam życie, atakując z wyjątkową uporczywością.

Jak dowiadujemy się z ogólnopolskich mediów w wielu miastach Polski gminy zaczynają stosować opryski terenu, które są jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z komarami.

 

Co stosować aby zabezpieczyć się przed komarami?

 

Należy zaopatrzyć się między innymi w następujące środki z drogerii lub apteki: aerozole przeciwko komarom, kremy do ciała odstraszające komary, odstraszające płytki przeciwko komarom umieszczane w kontakcie elektrycznym.

Naturalnymi metodami na odstraszenie komarów są olejki eteryczne: olejek z trawy cytrynowej i olejek goździkowy, które wykazują najsilniejsze działanie odstraszające. Należy pamiętać, że są one fotouczulające, co oznacza, że nie można po ich zastosowaniu wychodzić bezpośrednio na słońce, gdyż w miejscu użycia mogą powstać odczyny alergiczne.

Warto też zabezpieczyć dom przed nieproszonymi gośćmi stosując w oknach moskitiery oraz hodując w ogrodzie lub na balkonie pelargonię czy kocimiętkę, które również zadziałają odstraszająco na komary.

 

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max:
Szybkość wiatru: 12.43km/h
Wilgotność: 89%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29hPa
Wschód słońca: 7:41
Zachód słońca: 15:20
Jutro
Min: 
Max: 

źródło: Yahoo Weather