Gmina Serock: Będzie widniej. Ruszyła budowa 29 punktów świetlnych

Gmina Serock: Będzie widniej. Ruszyła budowa 29 punktów świetlnych

data

Na terenie Miasta i Gminy Serock w dniu 4 kwietnia br. ruszyła budowa pierwszych zaplanowanych na ten rok inwestycji z zakresu budowy oświetlenia dróg i ulic. Prace rozpoczęły się na ul. Matejki i Niemena w Serocku oraz w Jadwisinie na ul. Szkolnej.

W ramach zadania realizowanego w Serocku wybudowanych zostanie 14 nowych punktów świetlnych wyposażonych w oprawy LED o mocy 27W. Wykonawcą tych prac jest firma Energo-Bud Grzegorz Chmiel z siedzibą w Brwinowie. Termin zakończenia prac, podyktowany głównie długim czasem oczekiwania przez Wykonawcę na dostawę opraw oświetleniowych, ustalono na dzień 18 maja br. Koszt realizacji inwestycji 60.270,00 zł brutto.  


Zadanie realizowane w Jadwisinie obejmuje natomiast budowę 15 nowych punktów świetlnych wyposażonych w oprawy LED o mocy 36W. Wykonawcą prac jest firma ELVOT Bogdan Uziębło z siedzibą w Warszawie-Wesoła. Termin zakończenia prac, uwzględniający termin dostaw opraw, ustalono na dzień 31 maja br. Koszt realizacji inwestycji 68.400,30 zł brutto.      


W najbliższym czasie podpisane zostaną kolejne umowy na budowę oświetlenia m.in. na ul. Malowniczej i Powielińskiej w Zalesiu Borowym, ul. Babie Lato w Karolinie i ul. Leszczynowej w Maryninie.


Na wybór Wykonawcy czeka inwestycja związana z modernizacją oświetlenia w Zegrzu na ul. Groszkowskiego. Ogłoszony został również przetarg na budowę oświetlenia w Jachrance na ul. Wczasowej. Do końca kwietnia planujemy również wszcząć postępowania o udzielenia zamówienia publicznego na budowę oświetlenia na ul. Długiej w Dosinie oraz drodze wewnętrznej odchodzącej od ul. Lipowej w Borowej Górze.

źródło: serock.plNajnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 26°
Szybkość wiatru: 6.84km/h
Wilgotność: 96%
Widoczność: 5.84km
Ciśnienie: 29.5hPa
Wschód słońca: 6:26
Zachód słońca: 18:28
Jutro
Min: 13°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather