Od poniedziałku 1 lipca nowe zasady Programu 500 plus. Świadczenie będzie przysługiwało na każde dziecko.

Od poniedziałku 1 lipca nowe zasady Programu 500 plus. Świadczenie będzie przysługiwało na każde dziecko.

data

Już od najbliższego poniedziałku 1 lipca br. wchodzą w życie nowe zasady dotyczące rządowego programu Rodzina 500+. Według nowych zasad pieniądze będą przysługiwały na każde dziecko w rodzinie nie zależnie od dochodu.

 

Wnioski o świadczenie 500+ można składać od 1 lipca online, za pośrednictwem bankowości internetowej, przez portal Emp@tia oraz platformę usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków w formie papierowej, które będzie można złożyć w urzędzie lub pocztą.

Wnioski o świadczenie 500+ należy złożyć do końca września br. co gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca, jeśli złożymy go w październiku świadczenie na dziecko będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Od 1 lipca według nowych zasad świadczenie 500 plus będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Dotąd świadczenie było przyznawane na drugie dziecko, a uzyskanie świadczenia na pierwsze było uzależnione od dochodu. Teraz środki otrzyma dodatkowo ponad 6,8 mln dzieci.

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 11°
Szybkość wiatru: 9.94km/h
Wilgotność: 94%
Widoczność: 7.39km
Ciśnienie: 29.65hPa
Wschód słońca: 7:06
Zachód słońca: 15:36
Jutro
Min: 
Max: 

źródło: Yahoo Weather