Inteligentne Przejście na Piaskowej w Legionowie - zagłosuj!

Inteligentne Przejście na Piaskowej w Legionowie - zagłosuj!

data

Trwa konkurs, w którym Legionowo może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców, dlatego nie zastanwaiaj się i głosuj!

Legionowo bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie on-line trwa do 28 marca.

W Legionowie, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy Piaskowej – skrzyżowanie z Aleją Sybiraków. Głosować na Legionowo mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

– Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Legionowie, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik, koordynatorka konkursu w Orange Polska.

 

źródło i foto: legionowo.plPolecane Video

Najnowsze artykuły w dziale