Droga Krzyżowa 2018 ulicami miasta w legionowskich parafiach

Droga Krzyżowa 2018 ulicami miasta w legionowskich parafiach

data

W okresie Wielkiego Postu w ostatni piątek przed Wielkanocą w Kościele katolickim organizowane są procesje Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

W Legionowie również na ulicach miasta modlić się będą wierni.

Z Parafii Miłosierdzia Bożego przy Targowej procesja Drogi Krzyżowej na ulice miasta wyruszy około godziny 18 i przejdzie ulicami Wyszyńskiego, Narutowicza i Targową.

Około 19 wyruszy Droga Krzyżowa z kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni przejdą ulicami Piłsudskiego, następnie Wysockiego, Norwida i Ogrodową w kierunku Parku im. Jana Pawła II i dalej ulicą Piłsudskiego do kościoła.

Z Parafii św. Jana Kantego procesja wyruszy o 19.00 – Droga Krzyżowa przejdzie ulicami: ul. ks. Augustyna Kordeckiego, Parkową, Batorego i ks. Ignacego Skorupki.

Z kościoła garnizonowego św. Józefa Oblubieńca NMP o 18.30 również wyruszy procesja ulicami Legionowa. Ludzie modlić się będą przechodząc ulicami: Piłsudskiego, Kościuszki, Słowackiego, Batorego i z powrotem ulicą Piłsudskiego powrócą do kościoła.

Straż Miejska oraz Policja zabezpieczać będą przejścia poszczególnych procesji ulicami naszego miasta.

Z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej wyruszy Legionowska Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.15, około 19.45 niezależnie od warunków atmosferycznych zapisani uczestnicy wyruszą w 20km drogę.

źródło: internet, fb

foto: pixabay

Najnowsze artykuły w dziale