75.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd bohaterom! Wydarzenia upamiętniające Powstańców w powiecie legionowskim.

75.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd bohaterom! Wydarzenia upamiętniające Powstańców w powiecie legionowskim.

data

1 sierpnia 1944 roku o godzinie "W" w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Jutro będziemy wspominać wszystkich bohaterów walczących o wolność w czasie tamtych dni. Pamiętajmy o NICH!

Podczas 63 dni Powstania w Warszawie zginęła ogromna liczba żołnierzy oraz ludności cywilnej Warszawy i okolic m.in. Legionowa czy Marek. Liczby mówią same za siebie. W tej nierównej walce z okupantem podczas starć i morderstw zginęło od 150 tys. do 200 tys. ludzi - bohaterów Powstania, którzy walczyli o wolność.

W rocznicę 75-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 80. rocznicę powołania polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów w powiecie legionowskim odbędą się uroczyste obchody upamiętniające uczestników tamtych wydarzeń.

We wszystkich gminach powiatu legionowskiego odbędą się uroczyste obchody 75.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

TUTAJ możesz sprawdzić gdzie udać się na obchody w Legionowie, Jabłonnie, Wieliszewie, Nieporęcie, Serocku i Chotomowie.

 

W "Godzinę W" czyli o godzinie 17.00 zatrzymajmy się i przez minutę oddajmy cześć wszystkim, którzy walczyli, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością. O godzinie 17.00 zawyją syreny alarmowe na całym Mazowszu.

 

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 18°
Szybkość wiatru: 4.35km/h
Wilgotność: 76%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.65hPa
Wschód słońca: 4:24
Zachód słońca: 20:58
Jutro
Min: 
Max: 21°

źródło: Yahoo Weather