155 tyś zł dofinansowania do inwestycji w powiecie legionowskim z samorządu Województwa Mazowieckiego

155 tyś zł dofinansowania do inwestycji w powiecie legionowskim z samorządu Województwa Mazowieckiego

data

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w subregionie warszawskim wschodnim już niebawem zostanie zrealizowanych 15 inwestycji w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi w powiatach: legionowskim, otwockim i wołomińskim. Jednocześnie dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości 158 tys. zł wyremontowanych zostanie 8 strażnic OSP w powiatach: legionowskim, otwockim i wołomińskim.

Drogi dojazdowe do gruntów rolnych

 

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie.

Marszałek Adam Struzik zaznacza, że to kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. – To kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel w sumie ponad 30 mln zł. Dzięki temu wsparciu w wysokości ponad 1,2 mln zł samorządowcy z subregionu warszawskiego wschodniego zrealizują w tym roku 15 inwestycji m.in. w powiecie legionowskim w gminie Nieporęt zostanie zrealizowana przebudowa ul. Wirażowej w miejscowości Wólka Radzymińska (kwota dofinansowania to 115 tyś zł)

 

 

Remonty strażnic OSP

 

– Strażacy ochotnicy to ludzie, którzy niosą pomoc bez wahania i bezinteresownie, często ryzykując swoim życiem i zdrowiem. Dlatego od wielu lat konsekwentnie wspieramy mazowieckie OSP przeznaczając środki na zakup sprzętu czy umundurowania. Dziś podpisaliśmy umowy na dofinansowanie remontów strażnic w powiatach okołowarszawskich. Remizy to nie tylko miejsca pracy, ale też spotkań i integracji mieszkańców oraz działań kulturalnych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Na remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej czy instalacji elektrycznej mazowieckich strażnic samorząd Mazowsza przekazał 3 mln zł. Do jednostek OSP z powiatów legionowskiego, otwockiego i wołomińskiego trafi ponad 158 tys. zł. Dzięki tym środkom wyremontowane zostaną strażnice z powiatu legionowskiego: OSP Legionowo i OSP Kałuszyn oraz OSP Otwock Wielki, OSP Lubice, OSP Sobienie-Jeziory, OSP Roszczep, OSP Wola Ręczajka oraz OSP Zawady.

 

Każda powyższa strażnica zostanie wsparta kwotą 20 tyś zł.

 

 

źródło i foto: mazovia.pl

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

12°
Min:
Max: 15°
Szybkość wiatru: 9.94km/h
Wilgotność: 75%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.53hPa
Wschód słońca: 7:15
Zachód słońca: 17:24
Jutro
Min: 
Max: 17°

źródło: Yahoo Weather