Użyteczne oko kamery! Operator monitoringu pomógł starszej kobiecie

Użyteczne oko kamery! Operator monitoringu pomógł starszej kobiecie

data

W poniedziałek (8.04) chwilę przed godziną 10, operator monitoringu w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie, zauważył mocno krwawiącą kobietę, siedzącą w poczekalni dworca. Natychmiast udał się do niej i powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej. Okazało się, że 72-latka spadła ze schodów i doznała urazu ręki oraz rozcięcia czoła.

Operator, który na co dzień jest strażakiem ochotnikiem, po ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz odniesionych przez kobietę obrażeń, na miejsce wezwał zespół Ratownictwa Medycznego oraz przy użyciu apteczki pierwszej pomocy, która znajduje się na wyposażeniu Centrum Komunikacyjnego, przystąpił do opatrywania głębokiej rany u krwawiącej kobiety. Po chwili dojechali strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli w udzielaniu pierwszej pomocy. Kobieta została przekazana zespołowi Ratownictwa Medycznego i odwieziona do szpitala.

W ciągu ostatnich dni to już drugi przypadek fachowego udzielenia pierwszej pomocy przez pracowników cywilnych Straży Miejskiej, którzy obsługują monitoring w Centrum Komunikacyjnym.

źródło: Straż Miejska Legionowo

foto: pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

18°
Min: 16°
Max: 25°
Szybkość wiatru: 4.35km/h
Wilgotność: 83%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.71hPa
Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 20:40
Jutro
Min: 15°
Max: 28°

źródło: Yahoo Weather