Śledź nas na:

Jesteśmy obecni w sieciach społecznościowych!

Uwaga na przymrozki - IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu legionowskiego

Uwaga na przymrozki - IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu legionowskiego

data

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w znacznej części kraju w tym również dla powiatu legionowskiego.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -3°C, a przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 7°C do 9°C. - czytamy w wydanym komunikacie, w którym ostrzega synoptyk IMGW-PIB: Michał Folwarski.

Ostrzeżenie obowiązuje w dniach od 11 kwietnia od godziny 22:00 do 13 kwietnia do 8:00

 

Co oznacza pierwszy stopień ostrzeżeń meteorologicznych?
Pierwszy stopień ostrzeżeń meteorologicznych oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

źródło: IMGW-PIB.Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

14°
Min:
Max: 22°
Szybkość wiatru: 15.53km/h
Wilgotność: 30%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.83hPa
Wschód słońca: 5:18
Zachód słońca: 19:51
Jutro
Min: 11°
Max: 26°

źródło: Yahoo Weather