Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie legionowskim rozstrzygnięty!

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie legionowskim rozstrzygnięty!

data

W siedzibie legionowskiej komendy przy Jagiellońskiej w Legionowie odbyła się 42. powiatowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu legionowskiego. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie okazała się najlepsza i będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.

Podczas eliminacji uczestnicy Turnieju rozwiązywali dwa testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zadań polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Najlepsza w Turnieju okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie, zaś zwycięzcą indywidualnym został Kacper Wiącek uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie.

Po przeprowadzonych eliminacjach nagrody uczestnikom konkursu zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Legionowskiego Artura Stankiewicza oraz Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Annę Jędrzejewską- Szpak.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testów, przygotowanego przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

 

źródło i foto: KPP Legionowo

 

 

 Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

18°
Min: 17°
Max: 26°
Szybkość wiatru: 4.35km/h
Wilgotność: 83%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.71hPa
Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 20:40
Jutro
Min: 15°
Max: 28°

źródło: Yahoo Weather