Tropikalne temperatury nad Polską  - IMGW wydało ostrzeżenia

Tropikalne temperatury nad Polską - IMGW wydało ostrzeżenia

data

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami prawie dla większości powiatów w Polsce, w tym również dla naszego powiatu legionowskiego. Upały są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla małych dzieci i seniorów oraz osób przewlekle chorych. W dniach z bardzo wysoką temperaturą należy pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody oraz noszeniu nakryć głowy.

W komunikacie ostrzeżenia czytamy: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.
Uwagi: Ostrzeżenie może zostać przedłużone na kolejne dni. - informuje synoptyk IMGW-PIB: Małgorzata Tomczuk
 

Ostrzeżenie obowiązuje od: 2019-06-11 12:00 do: 2019-06-13 20:00

 

Co oznacza drugi stopień ostrzeżeń meteorologicznych?

Według opisu umieszczonego na stronie IMGW drugi stopień ostrzeżeń meteorologicznych to możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

 

źródło: IMGW-PIB

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 15°
Szybkość wiatru: 19.26km/h
Wilgotność: 85%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.32hPa
Wschód słońca: 6:16
Zachód słońca: 18:42
Jutro
Min: 
Max: 14°

źródło: Yahoo Weather