Pożar hali Marywilska 44

Pożar hali Marywilska 44

data

W Warszawie przy ul. Marywilskiej doszło do pożaru hali handlowej o wymiarach 250x250m. Ogniem objęte jest ponad 80% hali. Działania ratownicze prowadzi 50 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologiczego. - informują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej na profilu FB.

Komendant Główny PSP podczas briefingu prasowego z miejsca prowadzonych działań poinformował, że około godziny 3.31 wpłynął z monitoringu do Komendy Miejskiej PSP alarm, zostały wysłane dwa zastępy straży. Po przyjeździe okazało się, że około 2/3 hali jest już objęte pożarem. Kierunek wiatru powodował, że pożar przez dach przenosił się na resztę hali, w związku z tym zadysponowane były kolejne siły i środki.

 

Do działań gaśniczych został zadysponowaliśmy również robot gaśniczy, ponieważ temperatura była taka, że nie można było wprowadzać ratowników do środka, poza tym istniało ryzyko zawalenia się hali do środka.

 

Żeby dokonywać pomiarów pyłów do akcji zadysponowane zostało również mobilne laboratorium. Ponieważ wykryto znaczne przekroczenia norm, nadal obowiązują zalecenia żeby nie otwierać okien.

 

 

W dalszej części briefingu Komendant Główny poinformował, że pożar został zlokalizowany (opanowany) i obecnie trwa dogaszanie, które potrwa kilka może nawet kilkanaście godzin.

 

 

 

 

 

 

 

Siły i środki zadysponowane do akcji to łącznie prawie 200 ratowników, 30 pojazdów gaśniczych, 10 drabin i podnośników.

opr. M.P

źródło i foto: FB Komenda Główna PSPPolecane Video

Najnowsze artykuły w dziale