Policyjna akcja Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego trwa!

Policyjna akcja Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego trwa!

data

Dzisiaj (8.05.) w Legionowie, Warszawie i jednostkach policji podległych Komendzie Stołecznej Policji trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Podczas akcji nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez jezdnię o dużym natężeniu ruchu lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

Dlatego też, piesi szczególnie dzieci i seniorzy, zawczasu powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy terenów niezabudowanych - jednak zachęcamy do używania ich wszędzie gdzie widoczność jest mniejsza od optymalnej.

źródło: KSP

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

21°
Min: 16°
Max: 24°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 84%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.41hPa
Wschód słońca: 4:18
Zachód słońca: 21:02
Jutro
Min: 16°
Max: 24°

źródło: Yahoo Weather