Pijany kierowca zaoferował policji 20 tys. zł łapówki

Pijany kierowca zaoferował policji 20 tys. zł łapówki

data

20 tysięcy złotych – łapówkę w takiej wysokości chciał wręczyć policjantom z Legionowa mężczyzna, który po pijanemu wsiadł za kierownicę samochodu dostawczego. Po zatrzymaniu myślał, że uda mu się "dogadać" z mundurowymi.

Jak poinformowała rzeczniczka legionowskiej policji młodsza aspirant Agata Halicka " - w poniedziałek, 21 lutego, tuż przed godziną 17., patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na dostawczego Renault, który poruszał się w kierunku miejscowości Józefów. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca mógł być w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 31-letni mężczyzna. W trakcie przeprowadzania czynności służbowych mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Kiedy poprosili mężczyznę o opuszczenie pojazdu, ten niemal z niego wypadł, nie mogąc utrzymać się na własnych nogach. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca miał w wydychanym powietrzu blisko 1,7 promila alkoholu.

 - Mieszkaniec Warszawy licząc na to, że uniknie konsekwencji za popełnione przestępstwo, chciał się „dogadać” z policjantami i zaproponował im 20 tys. zł łapówki. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 31-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i obietnicy udzielenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie. - informuje mł. asp. Agata Halicka z legionowskiej komendy policji

źródło: KPP Legionowo

foto: KPP Legionowo /Zatrzymany mężczyzna w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych

 Polecane Video

Najnowsze artykuły w dziale