Pijany kierowca chciał przekupić policjantów z Legionowa. Usłyszał już zarzuty

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów z Legionowa. Usłyszał już zarzuty

data

Wracający po służbie do domu asp. szt. Sylwester Bednarz z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka zatrzymał nietrzeźwego kierowcę nissana. Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się 44-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie próbował przekupić wezwanych na miejsce policjantów legionowskiej drogówki. W rezultacie 44-latek popełnił dwa przestępstwa, za które odpowie przed sądem.

- Aspirat sztabowy Sylwester Bednarz wracając po służbie do domu na jednej z ulic w Legionowie, zauważył jak kierujący pojazdem marki Nissan ma problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Takie zachowanie wzbudziło czujność policjanta i nasunęło podejrzenia, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu. Wykorzystując dogodny moment policjant udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mężczyźnie i wezwał na miejsce patrol Policji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 44-letniego kierowcy nissana blisko 2 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy przekazany został w ręce legionowskiej drogówki, która wykonała dalsze czynności.- relacjonuje podkom. Justyna Stopińska rzecznik prasowy legionowskiej komendy Policji.

Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, wyszedł z propozycją polubownego "załatwienia" sprawy. Próbował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 1000 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Oni pieniędzy nie przyjęli. Za to zatrzymali kierowcę. 44-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty, przyznał się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

13°
Min: 10°
Max: 18°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 71%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.62hPa
Wschód słońca: 4:24
Zachód słońca: 20:58
Jutro
Min: 
Max: 21°

źródło: Yahoo Weather