Gołoledź i oblodzenia - ostrzeżenia IMGW dla powiatu legionowskiego

Gołoledź i oblodzenia - ostrzeżenia IMGW dla powiatu legionowskiego

data

IMGW ostrzega przed gołoledzią i zamarzniętych nawierzchniach dróg i chodników. Wydane zostały dwa ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. - ostrzega synoptyk IMGW-PIB: Kamil Walczak. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od dzisiaj 2019-01-11 od godz. 19:00 do 2019-01-12 godz. 04:00.
Od 2019-01-12 od godz. 2:00 do 10:00 IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o zamarzaniu mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia które wydało IMGW oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej." - informuje na swojej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

 

 

źródło: IMGW-PIB

Najnowsze artykuły w dziale