Działania policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska SMOG trwają!

Działania policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska SMOG trwają!

data

Dzisiaj (17 lipca br.) od rana na terenie całego kraju trwają działania policji mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolują kierowców w zakresie nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego i z ochroną środowiska.

Na polskich drogach w dniu dzisiejszym trwa akcja poprawy bezpieczeństwa na drogach. Około 5 tysięcy mundurowych uczestniczy w działaniach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zapobiec naruszaniu prawa w ruchu drogowym i zmniejszyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zwracają uwagę głównie na: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, czyli podstawowe przyczyny wypadków na drogach.

W ramach akcji prowadzone są również działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonywać wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów. - informuje Komenda Główna Policji

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

źródło: BRD KGP

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

17°
Min:
Max: 18°
Szybkość wiatru: 5.59km/h
Wilgotność: 67%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.62hPa
Wschód słońca: 7:08
Zachód słońca: 17:33
Jutro
Min: 
Max: 17°

źródło: Yahoo Weather