Dwa utonięcia w ciągu kilku dni nad Jeziorem Zegrzyńskim

Dwa utonięcia w ciągu kilku dni nad Jeziorem Zegrzyńskim

data

Fala upałów i chęć ochłodzenia się nad wodą sprawiły, że w ostatnich kilku dniach dwie osoby utonęły w jeziorze zegrzyńskim. Ofiarami tragedii są 45 -letni mężczyzna i 15-letni chłopiec. A to dopiero początek sezonu...

45-letni mężczyzna kilka dni temu wyskoczył z katamaranu i już nie wypłynął. Do wczoraj (11.06.) była prowadzona akcja poszukiwacza mężczyzny. Dopiero sprowadzony przez Straż Pożarną sonar wskazał miejsce gdzie znajduje się ciało mężczyzny i zwłoki zostały wydobyte z wody.

Kolejną ofiarą utonięcia jest 15-letni chłopiec z Legionowa, który kąpał się wczoraj (11.06.) na „Dzikiej Plaży” na Jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie. Chłopak zniknął pod wodą i długo nie wypływał. Świadkowie zdarzenia szybko wezwali na miejsce służby ratunkowe, które dość szybko wyłowiły chłopaka. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej chłopca nie udało się uratować.

 

Jak informuje Legionowski WOPR do dnia dzisiejszego nie rozstrzygnięto jeszcze konkursu na dofinansowanie podmiotów uprawnionych do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa wodnego, a Legionowskie WOPR potrzebuje natychmiastowego wsparcia do utrzymania gotowości ratowania zagrożonego zdrowia i życia ludzkiego nad Jeziorem Zegrzyńskim. Obecnie ratownicy pracują tylko społecznie!

 

źródło i foto: FB Legionowskie WOPR

 Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 15°
Szybkość wiatru: 19.26km/h
Wilgotność: 85%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.32hPa
Wschód słońca: 6:16
Zachód słońca: 18:42
Jutro
Min: 
Max: 14°

źródło: Yahoo Weather