74-latek z powiatu legionowskiego został odnaleziony

74-latek z powiatu legionowskiego został odnaleziony

data

Kilkadziesiąt osób wspólnie prowadziło działania poszukiwawcze zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie. Zaginiony 74-latek został odnaleziony na terenach zalewowych rzeki Narew w gminie Wieliszew. Mężczyzna wyszedł z domu, a gdy przez dłuży czas nie wracał, rodzina zaczęła go szukać. Po pewnym czasie zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie funkcjonariuszom.

- W piątek po godzinie 16.00 dyżurny legionowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 74-letniego mieszkańca gminy Wieliszew. Policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny zaniepokojona o jego życie i zdrowie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Początkowo sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu, postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe. - relacjonuje podkom. Justyna Stopińska oficer prasowy legionowskiej komendy Policji.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą. W legionowskiej komendzie oraz podległych komisariatach ogłoszono alarm dla policjantów. Oprócz funkcjonariuszy, w poszukiwania 74-latka zaangażowali się także druhowie z okolicznych OSP, przewodnicy psów z Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej z Jabłonny oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego SW 12 z Warszawy. Do działań przyłączyli się również nowodworscy mundurowi i policjanci z komisariatu rzecznego, którzy w akcji poszukiwawczej wykorzystali drona. Mężczyzny szukali dalej krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób. Szczęśliwie przed godziną 2, na terenach zalewowych rzeki Narew mężczyzna został odnaleziony. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Odnaleziony 74-latek przytomny, ale zmęczony i wyziębiony przewieziony został do szpitala. - poinformowała podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej komendy Policji.

 

źródło: KPP Legionowo

Najnowsze artykuły w dziale