16 kierowców w powiecie legionowskim straciło prawo jazdy podczas weekendu

16 kierowców w powiecie legionowskim straciło prawo jazdy podczas weekendu

data

Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali aż 16 kierowców, którzy zbagatelizowali ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymali mandaty połączone z punktami karnymi. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych - przypominają policjanci!

- W weekend policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu radomskiego, który w Skubiance jechał z prędkością 120 km/h. Dla 35-latka, jak również dla pozostałych 15 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi. - informuje podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej komendy policji. (KPP Legionowo)

 

Policja przypomina: Funkcjonariusz Policji w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

źródło: KPP Legionowo

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max:
Szybkość wiatru: 7.46km/h
Wilgotność: 90%
Widoczność: 9.88km
Ciśnienie: 29.65hPa
Wschód słońca: 6:52
Zachód słońca: 15:47
Jutro
Min: 
Max: 10°

źródło: Yahoo Weather