Plenerowy Festiwal Filmowy imienia Andrzeja Kondratiuka w powiecie legionowskim

Plenerowy Festiwal Filmowy imienia Andrzeja Kondratiuka w powiecie legionowskim

data

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejną edycję wakacyjnego, plenerowego Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka. W dniach 5-7 sierpnia 2022 r. odbędzie się trzecia edycja wakacyjnego, plenerowego Festiwalu Filmowego imienia Andrzeja Kondratiuka! W tym roku na widzów Festiwalu czekają trzy kultowe polskie filmy oraz trójka wspaniałych gości! Motywem łączącym wybrane obrazy filmowe jest portret małych społeczności, ich obyczajowość oraz zespolenie z przyrodą i filozoficzne potraktowanie rzeki.

Harmonogram Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka

 

Dzień 1.
W piątek, 5 sierpnia 2022 r., o godz. 20.00 w parku Świętojańskim w Wieliszewie porozmawiamy z Grażyną Błęcką-Kolską ‒ aktorką teatralną i filmową, znaną z roli Kasi Solskiej w komedii „Kogel-mogel” oraz z licznych filmów reżysera Jana Jakuba Kolskiego. Po spotkaniu obejrzymy wspólnie poetycki obraz „Jańcio Wodnik” z Franciszkiem Pieczką i Grażyną Błęcką-Kolską jako Weronką, żoną Jańcia, w rolach głównych.
 
Dzień 2.
W sobotę, 6 sierpnia 2022 r. o godz. 20.00 na plaży miejskiej w Serocku spotkamy się z Anną Seniuk ‒ aktorką, od 1998 r. profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, słynną Magdą Karwowską z serialu „Czterdziestolatek” oraz m.in. panią Dulską ze spektaklu Teatru Telewizji w reżyserii Tomasza Zygadły. Po rozmowie wyświetlimy film „Pełnia” (1979, reż. Andrzej Kondratiuk), w którym Anna Seniuk wcieliła się w rolę sklepowej Zosi.  
 
Dzień 3.
Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r., plac przy GOK w Nieporęcie, o godz. 20.00 natomiast spotkamy się z naszym gościem Markiem Bukowskim ‒ aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem, znanym m.in. z ról w serialach „Na dobre i na złe”, „Hotel 52” i „Leśniczówka”, który za swój debiut w filmie psychologicznym „Nad rzeką, której nie ma” (1991) otrzymał nominację w kategorii „Najlepsza główna rola męska” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Po rozmowie obejrzymy wspólnie ten właśnie film, z Markiem Bukowskim w roli zakochanego „Admirała”.  


źródło: PIK LegionowoPolecane Video

Najnowsze artykuły w dziale