Konkurs dla nauczycieli WOKÓŁ MIKROKOSMOSU PRAWIEKU trwa

Konkurs dla nauczycieli WOKÓŁ MIKROKOSMOSU PRAWIEKU trwa

data

Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie zorganizowała konkurs dla nauczycieli, którego inspiracją stała się książka "Prawiek i inne czasy" noblistki Olgi Tokarczuk. Na legionowskim rynku, stanęła instalacja artystyczna, która ma zainspirować nauczycieli i młodzież do przeprowadzenia ciekawych i różnorodnych zajęć edukacyjnych.

Prawiek i inne czasy to dzieło niemalże filozoficzne, pełne głębokich rozważań nad naturą ludzką, istotą Boga, ulotnością życia oraz nieustającym przemijaniem. Chcieliśmy, by nauczyciele m.in. języka polskiego, wykorzystując miniaturę Prawieku, w kreatywny sposób mogli poprowadzić zajęcia z młodzieżą. - piszą pracownicy legionowskiego PIKu

- W związku z powyższym ogłaszamy KONKURS dla nauczycieli na scenariusz zajęć oparty na instalacji tytułowej wsi, najbardziej oddający ducha Prawieku, jego mistyczność, magiczność i obrzędowość. Pedagodzy biorący udział w konkursie mają za zadanie odnieść się do realnie powstałego mikrokosmosu Prawieku. Zwycięski scenariusz zajęć osnutych na Prawieku zostanie opublikowany na stronie Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, a na jego autorkę/autora czeka nagroda. - zachęcają do udziału organizatorzy.

REGULAMIN konkursu

Mecenasem przedsięwzięcia jest Fundusz Popierania Twórczości ZAIKS. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: PIK LegionowoNajnowsze artykuły w dziale