AQUA-plenery: sobotnie spotkania malarskie w dorzeczu trzech rzek

AQUA-plenery: sobotnie spotkania malarskie w dorzeczu trzech rzek

data

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejną odsłonę plenerów malarskich, które będą się odbywać w malowniczych lokalizacjach powiatu legionowskiego. Tematem trzeciej edycji PIK-owych spotkań ze sztuką jest WODA.

W każdą sobotę od 7 maja do końca sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00-14:00 spotykamy się w podanym wcześniej miejscu i w miłej atmosferze, pod okiem absolwentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarki Katarzyna Gawlik, dajemy upust swojej kreatywności. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 maja br. w Zegrzu. - piszą organizatorzy

 

Wybrane prace uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane jesienią 2022 r. na wystawie poplenerowej.

 

Na warsztaty malarskie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na artystyczne doświadczenie.

 

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz data wybranego pleneru przesłane na adres e-mail: [email protected]). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.

 

Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.

 

W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.

 

O prowadzącej: Katarzyna Gawlik ‒ absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości ‒ malarstwa.

 

Harmonogram majowych AQUA-plenerów:

7 maja: Pałac Krasińskich w Zegrzu, ul. J. Groszkowskiego 3;

14 maja: Zatoka Krzyża w Jabłonnie;

21 maja: Port Nieporęt-Pilawa, ul. Wojska Polskiego 3;

28 maja: plaża w Serocku.

 

źródło: PIK LegionowoPolecane Video

Najnowsze artykuły w dziale