Legiowizja - konkurs młodych talentów w Legionowie

Legiowizja - konkurs młodych talentów w Legionowie

data

Kto z nas nie zna międzynarodowego konkursu piosenki Eurowizja. Młodzież z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie również zapragnęła stworzyć swój konkurs opierając się na formule telewizyjnej Eurowizji. Wczoraj - 6 czerwca odbył się Wielki Koncert Finałowy I Edycji Konkursu Legiowizja w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie. Zwycięzcą I edycji Konkursu Legiowizja została Katarzyna Lipska.

Pomysłodawcą projektu Legiowizja był uczeń klasy I LO im. M.Konopnickiej - Mateusz Rokicki, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który pod opieką doświadczonego muzyka Mariusza Suwińskiego wraz z grupką koleżanek i kolegów: Martyną Juszczyk, Kasią Strzyżewską, Marysią Matuszewską, Kubą Karczmarczykiem, Kubą Królem stworzył I edycję Legiowizji

Do udziału w projekcie została zaproszona uzdolniona młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wg zasady „jedna szkoła-jeden przedstawiciel”.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli Starosta Legionowski Robert Wróbel i Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Poniżej Finał I Edycji Konkursu Legiowizja

źródło: Legiowizja

 

Najnowsze artykuły w dziale

Pogoda dla Legionowa

Min:
Max: 15°
Szybkość wiatru: 19.26km/h
Wilgotność: 85%
Widoczność: 10km
Ciśnienie: 29.32hPa
Wschód słońca: 6:16
Zachód słońca: 18:42
Jutro
Min: 
Max: 14°

źródło: Yahoo Weather