Czy warto wyposażyć sale szkolne w tablice multimedialne?

Czy warto wyposażyć sale szkolne w tablice multimedialne?

data

Tablica jest znanym od wielu lat elementem wyposażenia klas szkolnych. Większości osób kojarzy się ze stresem, nieprzyjemnym odgłosem stukania kredy po powierzchni i dłońmi brudnymi od gąbki. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się nowe możliwości wyposażenia sal dydaktycznych w meble szkolne. Jednym z takim rozwiązań są tablice interaktywne.

 

Czym są tablice multimedialne?

Tablica multimedialna to urządzenie przypominające nieco wyglądem klasyczne białe tablice. Można je porównać do dużego, dotykowego, interaktywnego monitora. Praca na nim jest możliwa dzięki podłączeniu do komputera oraz projektora multimedialnego. Korzystając z tablicy interaktywnej można obsługiwać dowolny program w komputerze za pomocą dłoni lub specjalnego pióra. Takie urządzenia warto zakupić jako jeden z mebli do szkoły, ponieważ ułatwiają prowadzenie lekcji, wykładów oraz prezentacji. Oprogramowanie obejmuje szeroki zestaw elementów graficznych i szablonów interaktywnych.

 

Jakie są zalety tablicy multimedialnej?

Nowoczesnych rozwiązań nie należy się bać, ponieważ mogą znacznie ułatwić życie. Oto główne zalety tablic multimedialnych:

  • wprowadzenie elementu nowoczesności do zajęć dydaktycznych – dzięki temu przyswajanie wiedzy nie będzie żmudnym obowiązkiem,

  • możliwość czynnego zaangażowania uczniów w zajęcia,

  • ułatwienie przepływu informacji między osobą prowadzącą zajęcia a uczniami,

  • pokazanie uczniom, w jaki sposób można mądrze korzystać z technologii,

  • poszerzenie wiedzy technologicznej u nauczycieli,

  • brak kredy to również brak brudnych rąk oraz kichania, jeśli w sali są osoby uczulone.

 

Gdzie kupić tablice multimedialne?

Warto wybierać urządzenia dobrej jakości od zaufanych producentów. Takim urządzeniem może być tablica multimedialna na http://aktin.pl/. To sklep, którego misją jest dostarczanie kompleksowego wyposażenia szkół. Marka znana jest z dostosowywania asortymentu do aktualnych realiów, przy jednoczesnym pamiętaniu o zachowaniu wysokiej jakości kształcenia.

 

Podsumowanie

Szkoła to miejsce, w którym spędza się ogromną ilość czasu od wczesnego dzieciństwa aż do wejścia w dorosłość. Dlatego warto zadbać o to, by chodzenie do niej nie kojarzyło się jedynie z przykrą koniecznością. Wyposażenie klas w nowoczesne urządzenia, takie jak tablice interaktywne, z pewnością uatrakcyjni zajęcia. Osoby poszukujące komfortowych mebli szkolnych powinny zajrzeć też tu - https://aktin.pl/towar/lista/150/meble-szkolne.

 

Materiał zewnętrzny

Polecane Video

Najnowsze artykuły w dziale