Bezpieczna droga do szkoły. Akcja policji na legionowskich ulicach trwa

Bezpieczna droga do szkoły. Akcja policji na legionowskich ulicach trwa

data

Działania patroli w rejonach szkół oraz placówek szkolno-wychowawczych w powiecie legionowski trwają. W początkach września najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogą mieć problemy ze skupianiem uwagi, aby im w tym pomóc policjanci pilnują, by w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego uczniowie bezpiecznie podróżowali do szkoły.

W ramach prowadzonych działań policjanci rozmawiają z najmłodszymi uczestnikami ruchu o obowiązujących na drodze zasadach oraz o tym, by kierować się rozwagą i ostrożnością. Uczniowie, otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni podczas powrotu do domu po zmroku.

Dotychczas na terenie powiatu legionowskiego nie odnotowano żadnych przykrych zdarzeń drogowych związanych z uczestniczeniem dzieci i młodzieży w ruchu drogowym - informuje komisarz Jarosław Florczak z legionowskiej Policji. Legionowscy policjanci mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych, tegoroczna edycja działań „Bezpieczna droga do szkoły” na drogach powiatu legionowskiego przyniesie pozytywne rezultaty.

źródło: KPP LegionowoNajnowsze artykuły w dziale