11 medali legionowskich Mastersów z Delfina na Mistrzostwach Polski w Poznaniu

data

W miniony weekend pływacy legionowskiego Delfina wywalczyli 11 medali na basenie w Poznańskiej Malcie gdzie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters.

W zawodach uczestniczyło 420 zawodników z 129 klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentantami Delfina Legionowo byli Karolina Modzelan, Krzysztof Żbikowski, Michał Perl i Dawid Szulich.

Nasi pływacy wywalczyli 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Z największym dorobkiem medalowym ukończył mistrzostwa Michał Perl zdobywając złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym, srebrne medale na dystansie 50m i 400m stylem dowolnym a także brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym. Ponadto Michał startował na 100m stylem dowolnym (4 miejsce) i 50m stylem motylkowym (5 miejsce).

Nasz drugi medalista to Krzysztof Żbikowski który zdobył złoty medal na 200m stylem klasycznym, srebrny na 100m stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym. W pozostałych konkurencjach zajął 4 miejsce (50m grzbietowy), 7 miejsce (50m motylkowy) a także 8 miejsce (50m dowolnym).

Karolina Modzelan zajęła drugie miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym, trzecie miejsce na 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym a także 4 miejsce na 100m stylem dowolnym.

Nasz najbardziej doświadczony zawodnik Dawid Szulich wystartował tylko w jednej konkurencji w której zwyciężył zdobywając złoty medal na 50m stylem klasycznym oraz bijąc Rekord Polski w kategorii A (25-29lat). 11 medali to rekordowy wynik naszych Mastersów na Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy i czekamy na kolejne udane występy naszych pływaków.

źródło: delfinlegionowo.pl